Jak vybrat kovanou postel?

Ráda odborníku

Tenhle článek je určen těm kdo chce na trhu vybrat to nejlepší.
Na první pohled se je možné říct, že na tom není nic těžkého, je to jen postel. Ale ti co už brouzdali internetem a obchody, tak jistě mluvit nebudou, natož ti co investovali do takové postele a kromě zklamaní a útraty peněz ( jelikož kované postele nepatří mezi nejlevnější artikl), musí navíc každý den vidět tu hrůzu. Tak jak správně rozeznat kovanou postel? A jaké nástrahy čekají na trhu?
Druh postele
Jako první bychom si měli ujasnit, že kovové, mosazné a ostání postele nejsou to totéž jako kována postel. Kována postel pochází z dílny kováře a je to jedinečný kus jelikož se jedná o ruční zpracování. Je li to mu vždy tak si ujasníme dále.
Ruční práce versus nakupované díly
Jak již bylo napsáno kována postel pochází z kovářské dílny a proto je ručně vyrobená. Tohle je, na co všichni spoléháme. Jenže tomu tak bylo maximálně do začátku minulého století. Kdy industrializace došla i k řemeslníkům a ti začali jí využívat. Proto dnes na trhu koupíte tu stejnou postel v pěti e-shopech a v desítkách kamenných obchodu. I když přijdete do dílny zdánlivě ,,obyčejného“ kováře, který vám bude předvádět dlouho své umění, nakonec ve své většině dostanete v nejlepším případě tu stejnou postel, v tom horším něco co bude z daleká postel připomínat.
Většina kovářů, uměleckých kovářů a ostatních dovážejí díly od velkých italských a nejen italských firem, které sou vyrobený nikde jinde než v Číně. A o ruční prácí si můžete nechat jen zdát. Když opustíme tuhle problematiku jak tedy najít a rozeznat ruční práci?
Zde je důležité prozkoumat výrobce. Jak vypadají jeho výrobky. Jaké jsou jeho možností. Pří použití nakoupených dílu vše vypadá lisovně, stejně jak podle pravítka. Zdánlivě jednoduchý design který je tolik populární v Česku není důvodem, že by se nikomu nelíbil zdobený ,,barokní“ styl. Nýbrž diktát výrobců a tím i výchova klientu k tomu aby nechtěli vyčnívat a nechtěli něco náročnějšího. Takový výrobce je plně omezen díly. Nemůže Vám navrhnout něco úplně nového nebo pracovat s Vašimi představami. Nutí Vaše představy omezit na to, co nakupuje se slovy, že to nejde. Proto většina vašich sousedu má od různých firem za různě ceny to stejně. Ruční práce vypadá robustně, krásně a to pozná i laik.
Robustnost a amatérství není to totéž
Ti co se setkali s výše uvedenou problematikou potom radikálně mění směr a vybírají umělce, kteří nabízejí sice ruční práci ale podle čeho to taky stoji ale vypadá amatérsky. Kovařina byla do nedávná a ve většině případu zůstává pouze řemeslem. Jestli Vám nabízejí ruční zhotovení a spoluprací s designérem ještě neznamená že to bude pěkně vypadat a výrobce přestál být řemeslníkem.
Ta správná postel musí po 30 letech byt antikvariátem. Tohle z ní ale muže udělat jen navrhnuty správný design se znalostmi umění a jeho historie, filozofie a také samotné kovařiny. Samozřejmě najít něco takového v jedné osobě je nemožné. Tohle můžete najít u SHAKIN s.r.o. kde je individuální zpracování, pouze ruční práce ale také znalost umění a filozofie. A proto má každý výrobek vycejchovanou znáčku SHAKIN s.r.o.

Autor: Mag. Olga Schakin

Shakin s.r.o.

Všechna práva vyhrazená. Autorská práva se vztahují i na oddělené častí článku. Kopírovaní za účelem komerce je zakázáno. Použití pouze s uvedením zdroje SHAKIN s.r.o. a linkem www.shakin.eu